Severni Costa Blanca

Severní Costa BlancaSeverní Costa Blanca se po celý rok vyznačuje mimořádně příznivým podnebím: sluneční svit v zimě, překrásné léto – život na severním pobřeží Costa Blanca je po celý rok velmi příjemný. Přibližně 320 slunečných dnů za rok a někdy pár kapek deště způsobuje, že severní Costa Blanca se může pochlubit zelenou krajinou s pestrou vegetací.

Klima na severním pobřeží Costa Blanca je díky obecně vyšším teplotám velmi příjemné a zároveň i mimořádně zdraví prospěšné! Podle World Health Organisation (Světová zdravotnická organizace) je klima v tomto regionu natolik výjimečné, že je oficiálně považován za nejzdravější region na světě!


Severní Costa Blanca

Představí-li si člověk Costa Blanca, v překladu „bílé pobřeží", tak se mu vybaví bílé pláže s vlnícími se palmami. Na těchto 160 kilometrech pobřeží se však nachází také celá řada skalnatých a oblázkových pláží. V severní části pobřeží, v okolí letovisek Dénia, Jávea, Moraira/Teulada, Benissa, Pego a Jalón, budete pobývat v krásné oblasti nabízející celou řadu možností.


Písečná pláž Dénia Západ slunce, Las Rotas, DeniaDenia Sunset in Denia

Velké písečné pláže se rozkládají hlavně v Dénia, spektakulární skály najdete v Jávea u Cabo San Antonio nebo Cabo la Nao, překrásně zelená krajina s podmanivými panoramatickými výhledy vás nadchne v údolí u Pego a Jalón … v tomto regionu si každý milovník slunce najde své vysněné místo.

Na severním pobřeží Costa Blanca se však nenachází jen pestrá krajina, ale je tu i celá řada možností, jak aktivně trávit volný čas. Vodní sporty je možné bez jakýchkoliv omezení provozovat po celé délce pobřeží, pro hráče golfu jsou v regionu k dispozici čtyři golfová hřiště špičkových parametrů a milovníci přírody si přijdou na své nejen na pobřeží, ale i v zelených horách a údolích přilehlého vnitrozemí.


Pohled na Dénia Severní Costa Blanca: paella a ryba, přímo na pláži.

Město Dénia, s 43.000 obyvateli největší letovisko a hlavní město regionu, se rozkládá na úpatí 753 m vysoké hory Montgó v okolí pozoruhodného hradu z 13. století. Město bylo založeno již v 8. století před Kristem a obývaly jej národy mnoha kultur, které v něm zanechaly své stopy. Milovníci slunce a moře budou nadšeni z takřka 20 km dlouhé písečné pláže v Dénia, z jedinečně podmanivé krajiny u Montgó a Las Rotas a v neposlední řadě i z mnoha možností kulinářského vyžití.

Jávea, 30.000 obyvatel, je malým rájem na zemi, kde prvotřídní kvalita života je takřka samozřejmostí. V řadě skalnatých zátok se nachází mnoho nových vilových rezortů s překrásnými vilami – opravdové klenoty v naší nabídce.


Jávea: skalnaté zátoky

Moraira/Teulada a Benissa s 9.500, popř. 12.500 obyvateli jsou také mimořádná místa. Moraira/Teulada se může pochlubit nejmodernějším městským cetrem v celém regionu. Tato místa budou díky přístavu pro jachty přitažlivá zejména pro majitele lodí.


Moraira: centrum letoviska

Nejsevernějším letoviskem na Costa Blanca je Pego. Čítá 11.000 obyvatel a již několik let je velmi oblíbené mezi vlastníky nemovitostí. Překrásné vily rozmístěné na kopci s podmanivými výhledy do údolí a na Středozemní moře nabízejí poklidný život v jedinečné přírodě.


Pego: výhled do údolí Jalón: vinice a mandlovníky

Jalón s pouhými 2.900 obyvateli leží uprostřed stejnojmenného údolí a díky svým vinicím, překrásné přírodě a velmi zdravému klimatu vešel v mezinárodní známost. Jalón je zatím ještě malou a tradiční vesnicí, kde se zastavil čas… Také pro Jalón platí, že je oblíbený u milovníků přírody a vlastníků nemovitostí, kteří oceňují dostatek místa, tradici, přírodu a překrásné panoramatické výhledy.

Severní Costa Blanca, španělsky nazývaná „ La Marina Alta", je mimořádně oblíbeným místem rezidentů z celé Evropy. Nabízí nejen vynikající kvalitu bydlení, ale i celou řadu služeb jako nemocnice, restaurace, rezidenční spolky atd., které fungují zcela podle evropských standardů a v mnoha jazycích.